13.5 C
НачалоБългарияДрийм Тийм Троян и Миньор 2015 спечелиха титлите в региони Център и...

Дрийм Тийм Троян и Миньор 2015 спечелиха титлите в региони Център и Запад на ББЛ Б група

Дрийм Тийм Троян е шампион в регион Център на ББЛ Б група през този сезон. Тимът завърши на първото място, след като на финала във Велико Търново надви Чардафон Б със 72:52.

Отборът от Троян поведе с 22:15 след 10 минути игра. На два пъти разликата падаше само до точка през втория период, но до обрат не се стигна и на почивката символичните домакини се оттеглиха при 39:29 в своя полза. Ключова се оказа третата четвърт, която започна равностойно, но след това Дрийм Тийм Троян натрупа солиден аванс и преди последната част се откъсна с 59:36. До края разликата продължи да бъде около 20 точки и тимът спечели убедително.

Радослав Кочев бе над всички за победителите с 25 точки и 11 борби. Георги Бойнов реализира 16 точки, с 15 и 10 борби е Цветослав Острев. За отбора от Габрово Андреан Деков реализира 17 точки, 10 има Николай Георгиев.

Бронзовите медали през този сезон бяха спечелени от Локомотив Горна Оряховица, който надви местния Ударникъ с 61:57.

Домакините водеха почти през цялата първа четвърт, но след края й съперникът им обърна за 16:11. Разликата в полза на Локомотив стана двуцифрена през втория период, а на почивката той водеше с 33:24. След паузата обаче Ударникъ обаче постепенно започна да топи изоставането си и три минути преди края стигна до пълен обрат, но гостите измъкнаха успеха в края.

Цвятко Тръвнев завърши с 19 точки и 14 борби за Локомотив, Светослав Байчев вкара 15 точки с 9 борби, а 12 точки и 14 борби има Паскал Николов. За съперника Радостин Борисов бе над всички с 22 точки и 20 борби. Александър Мишев се отчете с 11 точки и 9 борби.

Миньор 2015 Б спечели титлата в регион Запад на ББЛ Б група. В оспорван и драматичен финал в зала „Триадица“ в София тимът победи Титан Пропъртис с 65:63.

Отборът от Перник поведе с 23:15 след 10 минути игра, а на почивката разликата от 8 точки се запази. Столичният тим обаче не се отказа и след паузата на няколко пъти се доближаваше само на 2, а последната четвърт започна при 50:47 в полза на Миньор 2015 Б. Титан Пропъртис продължи да опитва да стигне до обрат в оставащото време, но до такъв така и не се стигна.

Камен Каменов бе над всички за победителите със 17 точки и 7 борби. Мартин Димитров вкара 13 точки с 9 борби, а 11 точки има Милен Дудев. За съперника Иван Паничерски записа 19 точки и 10 борби. Свилен Симанов има 12 точки и 8 борби, а с 10 точки и 14 борби е Калеб Акенбор.

На трето място завърши Carppopolis, който в столичното дерби надви Спортни таланти с 80:63.

Двубоят започна изключително оспорвано и до средата на втората част двата тима многократно си сменяха водачеството. След това Carppopolis взе леко предимство и на почивката се оттегли при 38:30 в своя полза. Разликата стана двуцифрена след паузата, след което тимът поддържаше аванса си и спечели.

С 21 точки и 14 борби за победителите е Николай Николов. Мартин Раднев се отчете със 17 точки и 13 борби, а по 14 точки имат Ивайло Василев и Петьо Иванов (10 борби). За Спортни таланти Димитър Търпанов бе над всички с 27 точки и 10 борби. Владимир Петров реализира 12 точки, 10 има Дамян Диков.