петък, май 3, 2024
НачалоНБАДжеймс Хардън стигна кота 25 000 в НБА (видео)

Джеймс Хардън стигна кота 25 000 в НБА (видео)

Клипърс наложиха волята си над Голдън Стейт за 5 поред у дома през този месец

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Без контузения Пол Джордж Лос Анджелис Клипърс регистрираха 11-тата победа в последните си 14 мача в НБА този сезон. „Ножиците“ се справиха с Голдън Стейт със 121:113, което им донесе баланс от 5-0 у дома в лигата през декември.

НАЙ-ДОБРИ: Джеймс Хардън премина границата от 25 000 точки в НБА след 28, 7 борби и 15 асистенции в срещата и бе 11/12 от линията за изпълнение на наказателни удари. Кауай Ленърд добави 27 и 8 борби. Норман Пауъл се отчете с 21 точки и 5 борби.

Клей Томпсън бе най-резултатен за Голдън Стейт с 30 точки и 5 асистенции. Стеф Къри вкара 17. Джонатан Къминга остана с 15 точки и 5 борби.

КЛЮЧЪТ: В третата четвърт Крис Пол намали аванса на Клипърс до 6 точки, но отборът му не спря дотук. В последната четвърт селекцията на Стив Кър се оказа на 1 точка от съперника след 102:103, но след това остана без кош от игра в продължение на три минути. Джеймс Хардън, Норман Пауъл и Кауай Ленърд бяха точни и изведоха Клипърс до успеха с крайното 121:113.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 17 декември Клипърс ще имат за съперник Ню Йорк, докато същия ден Голдън Стейт ще спори с Бруклин.