14 C
НачалоНБАДжейлън Браун отчая Орландо с 50 точки (видео)

Джейлън Браун отчая Орландо с 50 точки (видео)

Бостън мина през продължение за 18-тата си победа в НБА този сезон

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Бостън записа 18-тата си победа в НБА през 2021/2022. Пред своята публика „келтите“ отказаха Орландо със 116:111 след продължение, за да достигнат до втори пореден успех над този съперник в лигата през сезона.

НАЙ-ДОБРИ: Джейлън Браун се превърна в герой за Бостън, след като избухна с рекордните в кариерата си 50 точки. 21 от тях гардът отбеляза през четвъртия период, а продължението той откри с петата си тройка в срещата. Освен това, бившият възпитаник на университета в Калифорния овладя 11 борби, за да оформи дабъл-дабъл.

От неговите колеги Денис Шрьодер се отчете с 21 точки и 7 асистенции. Маркъс Смарт финишира със 17, 7 борби и 7 асистенции.

Терънс Рос бе най-резултатен за Орландо с 33 точки и 5 борби. Гари Харис вкара 23. Уендъл Картър Джуниър остана с 15 точки, 16 борби и 7 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Селтикс се докопаха до продължение след серия от 11-2, достигайки до равенство за 100:100 в края на редовното време. В допълнителните 5 минути Джош Ричардсън, Денис Шрьодер и Джейлън Браун изведоха домакините до крайното 116:111.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Утре сутрин Орландо ще спори с Чикаго, а на 5 януари Бостън ще домакинства на Сан Антонио.