13.5 C
НачалоЕвропаДейвид Кравиш помогна на Уникаха за успех в Шампионската лига (видео)

Дейвид Кравиш помогна на Уникаха за успех в Шампионската лига (видео)

Центърът с 22 точки срещу гръцкия АЕК

Дейвид Кравиш и Уникаха Малага стартираха с успех в Топ 16 на Шампионската лига. На свой терен центърът и тимът му подчиниха АЕК след 88:66 в първия си мач от група К на турнира.

Националът се представи силно за Уникаха Малага и се отчете с 22 точки, които допълни с 5 борби, 1 асистенция, 1 открадната топка и 3 чадъра за 20 минути в игра. При стрелбата си Дейвид Кравиш бе 8/9 от средно разстояние, 1/1 зад дъгата и 3/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите колеги Кендрик Пери приключи също с 22 точки плюс 6 асистенции.

Акил Мичъл оформи дабъл-дабъл за АЕК – 18 точки и 13 борби. Айзея Майлс остана с 14 и 5 борби.

След като приключиха третата четвърт с аванс от 5 точки след 59:54, Дейвид Кравиш и компания бяха безкомпромисни срещу гръцкия си съперник в последната четвърт. Испанският тим лимитира АЕК до 12 точки в четвъртия период, като отговори с 29 точки, за да стартира с победа в Топ 16 в своята група.

На 31 януари Дейвид Кравиш и компания ще гостуват на Лимож.