8.3 C
НачалоЕвропаБорислава Христова измъчи шампиона на Франция за 2019 г. (видео)

Борислава Христова измъчи шампиона на Франция за 2019 г. (видео)

Българката най-добра за своя Сепси при визитата му на АСВЕЛ в турнира Еврокъп

Борислава Христова и Сепси започнаха със загуба участието си в Топ 16 на турнира Еврокъп за жени. Българката и отборът й не успяха срещу френския АСВЕЛ след 76:91 като гости в първия дуел между двата състава в тази част на надпреварата.

Националката създаде доста проблеми на защитата на шампиона на Франция през 2019 г. Бившата възпитаничка на Вашингтон Стейт бе над всички за Сепси и реализира 25 точки, като бе 7/16 при стрелбата си от средно разстояние, 3/5 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Борислава Христова добави към статистистика си 3 борби, 6 асистенции и 1 открадната топка за 34 минути на паркета като титуляр.

За АСВЕЛ Марин Йоханес бе най-резултатна с 22 точки и 9 асистенции. Алексия Шартеро добави 21.

Домакините демонстрираха по-добра успеваемост в стрелбата от игра – 60.7% срещу 41.2% за Сепси. Освен това, френският тим направи общо 33 асистенции срещу 16 за селекцията от Румъния.

Двата състава ще играят още веднъж. Реваншът ще бъде на 1 февруари в северната ни съседка.