13.3 C
събота, май 4, 2024
НачалоЕвропаВиртус Болоня не успя да спре Майк Джеймс и Монако на старта...

Виртус Болоня не успя да спре Майк Джеймс и Монако на старта в Евролигата (видео)

Селекцията на Серджо Скариоло с първи мач в турнира на богатите след 14-годишна пауза

КАКВО СЕ СЛУЧИ: След 14-годишна пауза Виртус Болоня отново стана част от Евролигата, но завръщането му бе помрачено от загуба. Момчетата на Серджо Скариоло претърпяха поражение от Монако с 66:83 у дома в мач от 1 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент.

НАЙ-ДОБРИ: Бившият баскетболист на Финикс в НБА Габриел Люндберг отбеляза 14 точки за Виртус Болоня, който изигра първи двубой в Евролигата от 2008 г. насам. Джордан Мики и Сами Оджелей останаха с по 11.

Майк Джеймс бе над всички за Монако с 26 точки и 6 асистенции. Алфо Диало вкара 15. Ели Окобо завърши с 13 точки.

КЛЮЧЪТ: През първото полувреме домакините се държаха близо до съперника, но това се промени след паузата. Майк Джеймс и компания лимитираха съперника до 11 точки в третия период, отговаряйки с 23, за да дръпнат с 63:45 след 30 минути игра. В последната четвърт Виртус опита да се върне, но не успя да притесни отбора от Княжеството.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 13 октомври Монако ще приеме Анадолу Ефес, а същия ден Виртус Болоня ще спори с Байерн Мюнхен.