15.7 C
НачалоБългари в чужбинаГрешна стъпка за Стоилов и Естудиантес за начало на 2022/2023 в Испания

Грешна стъпка за Стоилов и Естудиантес за начало на 2022/2023 в Испания

Центърът с 5 точки срещу Форка Лейда

Емил Стоилов и Естудиантес поставиха начало на 2022/2023 в Испания с грешна стъпка. Българинът и отборът му загубиха от Форка Лейда с 66:96 като гости в мач от 1 кръг в лига LEB Oro.

Националът се включи от пейката за Естудиантес и остана на паркета 8 минути. В тях центърът остави срещу името си в статистиката 5 точки, 2 борби, 1 асистенция и 2 чадъра, като бе 2/3 при стрелбата си от средно разстояние и 1/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Марк Хюс бе най-добър с 12 точки и 6 борби.

Майкъл Гамбоа бе много полезен за Форка Лейда и оформи дабъл-дабъл – 22 точки и 11 борби.

Двата състава бяха равностойни през първото полувреме, но след паузата нещата се промениха. Постепенно Форка Лейда овладя инициативата и достигна до двуцифрен аванс за 70:51 след 30 минути игра. До финалната сирена домакините не намалиха оборотите, оформяйки крайното 96:66.

На 11 октомври Емил Стоилов и Естудиантес ще приемат Оуренсе.