13.8 C
вторник, април 30, 2024
НачалоЕвропаБерое би израелци след силно второ полувреме на старта в Балканската лига...

Берое би израелци след силно второ полувреме на старта в Балканската лига (видео)

Старозагорци надвиха Ирони Нахария като гости

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое стартира с победа новия сезон в Delasport Балканска лига. Тимът на Бойко Миленков се наложи над израелския Ирони Нахария с 69:63 като гост в първия си мач от група B на турнира през 2021/2022.

НАЙ-ДОБРИ: Обина Олека нямаше спиране за Берое и оформи дабъл-дабъл – 17 точки и 13 борби. Антон Кук добави 16 и 10 борби. ДеКуан Ейбръм и Мартин Сотиров вкараха съответно по 9 и 8 точки.

Шампионът в Евролигата с Макаби Тел Авив от 2014 г. Йогев Охайон бе най-добър за Ирони Нахария с 18 точки. Дъстин Томас приключи със 17 и 8 борби. Стефон Брънч остана с 12 точки.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ: Домакините стартираха ударно и чрез Йогев Охайон, Алекс Чубревич и Стефон Брънч поведоха с 18:7. Берое отвърна чрез Мартин Сотиров, Седариан Рейнс и Обина Олека за 11:20 в края на първата част. През втория период старозагорци намалиха до 5 точки чрез Антон Кук, но Йогев Охайон и Дъстин Томас поставиха на таблото 42:34 в полза на Ирони Нахария след 20 минути игра.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: След паузата Берое се двигна на щурм и чрез серия от 15-4, дело на Мартин Сотиров и Обина Олека, обърна до 49:46. Израелците отговориха чрез дуото Стефoн Брънч и Дъстин Томас за 50:49. Тройка на Антон Кук върна лидерството на „зелено-белите“ за 52:50. През последната четвърт Берое увеличи аванса си до 9 точки чрез Дамян Минков, ДеКуан Ейбръм и Седариан Рейнс. Йогев Охайон доближи Ирони Нахария след 63:65 24 секунди преди края. Точка на спора сложи Александър Янев с два успешни наказателни удара.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 20 октомври Берое ще гостува на Академик Пловдив в българското дерби в група B на Delasport Балканска лига.