11.2 C
петък, май 3, 2024
НачалоНационални отбориTурция финишира на трето място на турнира "Трентино Къп" (видео)

Tурция финишира на трето място на турнира „Трентино Къп“ (видео)

Селекцията на Ергин Атаман се разправи с Кабо Верде

Един от съперниците на България в предквалификацията за Олимпийските игри, която ще се проведе в Истанбул от 12 до 20 август, Турция финишира на трето място на турнира „Трентино Къп“. В Бормио момчетата на Ергин Атаман не оставиха шансове на Кабо Верде след 90:63.

Тимът от южната ни съседка започна двубоя с играчи като Кенан Сипахи, Фуркан Коркмаз, Окбен Улубай, Югисан Сайбир и Йомер Юрцевен. Турците взеха нещата в свои ръце още през първото полувреме и на почивката вече водеха с 44:29. До финалната сирена те не изпуснаха контрола над срещата.

Победител в турнира „Трентино Къп“ стана домакинът Италия, който победи Китай със 79:61.

За Турция предстои още една контрола преди надпреварата в Истанбул. На 8 август селекцията от южната ни съседка ще спори с Полша.

Турците са в група C на предварителните квалификации за Игрите в Париж през 2024 г., където са още България и Исландия. Първият им мач от този турнир ще бъде на 12 август срещу исландците.