17.4 C
НачалоБългария8 поред за Черноморец в НБЛ (видео)

8 поред за Черноморец в НБЛ (видео)

Бургазлии се справиха с Рилски спортист в Самоков

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Черноморец постигна осма поредна победа в НБЛ. Отборът на Васил Евтимов се наложи над Рилски спортист с 87:72 като гост в мач от 25 кръг в родния елит. Бургазлии са с баланс от 14-9 и са четвърти в класирането, докато самоковци имат 21 успеха и 2 поражения и са лидери.

НАЙ-ДОБРИ: Георги Боянов се завърна в игра за Черноморец с 30 точки и 8 борби. Джордан Тъкър добави 20 и 5 борби. Мунис Туту приключи с 14 точки и 8 асистенции. Симеон Лепичев оформи дабъл-дабъл – 11 и 10 борби.

Брандън Рандълф бе най-резултатен за Рилски спортист с 16 точки, 6 борби и 8 асистенции. По 13 вкараха Димаджио Уигинс и Чавдар Костов, като първият грабна и 12 борби. Васил Попов остана с 11 точки.

КЛЮЧЪТ: 1 точка разделяше двата отбора на голямата почивка, която дойде при 47:46 в полза на Черноморец. След паузата Димаджио Уигинс, Чавдар Костов и Йордан Минчев държаха самоковци близо до съперника, но Джордан Тъкър и Брайс Нзи фиксираха 62:57 за „акулите“ след 30 минути. През последните 10 минути Георги Боянов, Мунис Туту и Джордан Тъкър направиха аванса на Черноморец 16 точки, което бе достатъчно за успеха му.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Двата състава ще се срещнат отново следващата седмица. На 21 март (вторник) от 13.00 ч. Рилски спортист и Черноморец ще поставят начало на 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Надпреварата ще се проведе в „Арена София“.