петък, май 3, 2024
НачалоНБА6 поред за Финикс в НБА (видео)

6 поред за Финикс в НБА (видео)

"Слънцата" отказаха Индиана

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Финикс спечели шести пореден двубой в НБА. „Слънцата“ се наложиха над Индиана със 113:103 у дома, което им донесе общо 36-та победа в лигата през 2021/2022.

НАЙ-ДОБРИ: Майкъл Бриджис изравни личния си рекорд през сезона в НБА и се разписа с 23 точки за Финикс плюс 6 борби. Бисмак Бийомбо добави 21 и 13 борби. Крис Пол също стигна до двойните показатели – 18 точки и 16 асистенции.

Крис Дуарте и Ланс Стивънсън вкараха по 17 точки за Индиана. Гога Битадзе приключи с 16 и 11 борби. Джеръми Ламб остана с 14 точки и 7 борби.

КЛЮЧЪТ: Домакините имаха аванс от 5 точки на голямата почивка. След паузата Финикс стартира третата четвърт със серия от 8-0, за да поеме контрола над двубоя. Крис Пол и компания направиха преднината си 20 точки, като в края на периода бяха напред с 92:74. Във финалната част Пейсърс намалиха до 99:105, но повече не успяха да се доближат.

И ОЩЕ: Сънс изравниха най-добрия си старт в лигата в 45 двубоя. Финикс започва сезона с 36-9 три пъти в историята си, като предишният път това се случи през 2006/2007.