6.8 C
НачалоБългария6 поред за Спартак в НБЛ (видео)

6 поред за Спартак в НБЛ (видео)

Плевенчани спечелиха срещу Миньор 2015

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Спартак регистрира шести пореден успех в НБЛ. Тимът на Любо Минчев се наложи над Миньор 2015 с 84:72 като гост в последния мач от 13 кръг в родния елит. Плевенчани са с баланс от 9-4 и са трети в класирането, докато перничани са с 5 победи и 8 загуби на девето място.

НАЙ-ДОБРИ: Николай Стоянов завърши с 19 точки и 9 борби за Спартак. Брайънт Томас добави 16 и 7 борби. Константин Тошков се отчете с 15 точки и 6 борби. Родни Първис се разписа с 14 и 6 асистенции.

Лъчезар Тошков бе най-резултатен за Миньор 2015 с 14 точки. С по 12 финишираха Александър Милов и Мартин Тодоров. Данило Аранитович остана с 11 точки.

РАЗВИТИЕТО: Плевенчани спечелиха първия период с 22:15, а след като двата тима бяха равностойни във втория, гостите запазиха предимството си за 38:30 на голямата почивка. След паузата Миньор 2015 се доближи на 2 точки чрез Данило Аранитович, Лъчезар Тошков и Никола Ивкович за 40:42. Спартак обаче не се огъна и чрез Родни Първис, Константин Тошков, Цветомир Чернокожев и Николай Стоянов стигна до 54:48 в своя полза след 30 минути. В последната четвърт перничани сведоха пасива си до 5 точки след тройка на Никола Ивкович, но от другата страна Константин Тошков, Родни Първис и Николай Стоянов върнаха двуцифрената преднина на „синьо-белите“, които спечелиха с 84:72.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 29 декември Спартак ще има визита на Черноморец, докато същия ден Миньор 2015 ще спори с ЦСКА.