19.8 C
НачалоНБА4 поред за Клипърс в НБА (видео)

4 поред за Клипърс в НБА (видео)

Финикс падна в капана на тима от Ел Ей

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Лос Анджелис Клипърс продължават с победите в НБА, записвайки четвърта поредна. „Ножиците“ се наложиха над Финикс със 131:122 като гости и вече са с 21 успеха и 12 поражения на четвърта позиция в класирането на Запад.

НАЙ-ДОБРИ: Пол Джордж отбеляза 33 точки за Клипърс, допълнени от 7 борби. Кауай Ленърд го последва с 30 и 8 борби. Джеймс Хардън регистрира 22 точки, 5 борби и 11 асистенции.

Девин Букър бе най-резултатен за Финикс с 35 точки, от които 5 тройки, плюс 6 асистенции. Брадли Бийл регистрира 21 и 5 борби. Ерик Гордън се включи от пейката с 16 точки.

КЛЮЧЪТ: Гостите водеха през по-голямата част от второто полувреме, като на моменти преднината им надхвърляше 20 точки. Сънс не се отказаха и след силна серия в последната четвърт намалиха до 110:118. Норман Пауъл, Кауай Ленърд и Пол Джордж обаче не сбъркаха в края и подпечатаха успеха на тима от Ел Ей, оформяйки крайното 131:122.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 6 януари Клипърс ще гостуват на Ню Орлиънс, докато Финикс ще приеме Маями.