събота, май 11, 2024
НачалоЕвропа10-та титла за Фенербахче в Турция (видео)

10-та титла за Фенербахче в Турция (видео)

"Фенерите" прекъснаха 4-годишна суша без злато в южната ни съседка

Фенербахче прекъсна 4-годишна суша без злато в Турция. Селекцията на Саша Джорджевич се справи с Анадолу Ефес с 92:80 като гост и след 3-1 победи във финалната серия на шампионата в южната ни съседка достигна до 10-та титла в историята си.

Ян Весели се отчете с 18 точки и 7 борби за Фенербахче, като бе 9/10 при стрелбата си от игра. Една от звездите на чешкия баскетбол стана MVP на финалите в турската лига, като за него вероятно това бе последен мач с екипа на гранда от Истанбул след осем години и няколко титли, включително трофея в Евролигата през 2017 г.

Нандо Де Коло се разписа със 17 за победителите, а Марко Гудурич приключи с 16, 5 борби и 5 асистенции.

Тибор Плайс и Крис Сингълтън бяха най-добри за Анадолу Ефес с по 17 точки.

„Фенерите“ нямаха спиране в нападение, като бяха точни в 25 от 34-те си опита за стрелба от средно разстояние. Те направиха и 28 асистенции, като поеха контрола над двубоя след почивката и стигнаха до аванс от 19 точки през последната четвърт.