11.2 C
НачалоБългарияШоутайм ще играе за трофея на Изток в ББЛ А група

Шоутайм ще играе за трофея на Изток в ББЛ А група

Хебър е на финал на Запад

Шоутайм е първият финалист в регион Изток на ББЛ А група през този сезон. Тимът ще защитава трофея си от миналата година, след като днес надви състава на Икономическия университет във Варна с 89:74 и затвори серията в своя полза. На финала Шоутайм чака победителя от серията Шумен-2 – Светкавица, която започва утре.

Двубоят започна изключително равностойно, като след 10 минути игра ИУ водеше с 21:19. Авансът на тима стана двуцифрен през втория период, но на почивката съперникът му намали за 37:40. След паузата обаче баскетболистите на Кирил Петров взеха инициативата. Те бързо стигнаха до пълен обрат, а преди решителната четвърт бяха напред с 64:57. В оставащото време разликата в полза на Шоутайм продължи да расте и в последните минути на практика мачът се доиграваше.

Берк Мехмед бе над всички за победителите с 30 точки и 8 борби. Николай Николов реализира 22 точки, с 14 е Красимир Димитров. За ИУ Цветан Савов бе най-резултатен с 32 точки. Кристиян Попов вкара 18, а 11 е Николай Маринов.

На Запад Хебър взе последната квота за Топ 4, след като в решителния трети мач от серията днес в столичната зала „Триадица“ се наложи над Фаб Файв със 76:69. Така на полуфиналите в региона Хебър ще играе с лидера Миньор 2015, докато другата двойка противопоставя Спортист Своге и ЦСКА.

Столичният тим имаше предимство в началните минути, но много бързо отборът от Пазарджик стигна до пълен обрат и след първата част водеше с 20:13. Хебър поддържаше аванс от няколко точки през втория период, но на почивката той вече бе двуцифрен – 43:31. На няколко пъти Фаб Файв сваляше само до 3 след паузата, но преди заключителната четвърт предимството отново бе за състава на Веселин Веселинов – 54:48. Малко след началото на последния период баскетболистите на Калоян Василев направиха и пълен обрат. Хебър обаче си върна водачеството почти веднага го задържа до последно.

Кирил Райков завърши със 17 точки и 8 борби за успеха. Веселин Веселинов отбеляза 16 точки, с 14 и 15 борби е Станислав Славейков. За Фаб Файв Мартин Горунов записа 21 точки и 11 борби, с 19 е Камен Атанасов, а дабъл-дабъл има и Георги Кръстев – 12 точки и 16 борби.