16.8 C
петък, април 26, 2024
НачалоБългарияШоутайм с победа на старта на полуфиналите в регион Изток на ББЛ...

Шоутайм с победа на старта на полуфиналите в регион Изток на ББЛ А група

Играе се до два успеха от три мача

Шоутайм започна с победа участието си в полуфиналните плейофи на регион Изток на ББЛ А група. Тимът спечели първото дерби с ИУ с 80:61.

Играе се до две победи от три мача, като датата на следващия ще бъде обявена допълнително.

Баскетболистите на Кирил Петров започнаха по-добре мача и след 10 минути поведоха с 22:11, най-вече заради по-стабилните си изяви в подкошието. Домакините продължаваха да изпитват трудности в нападение, като имаха едва 24% успеваемост при стрелбата от игра през първото полувреме. Така разликата в полза на съперника продължи да расте и на почивката той водеше с 41:24.

Преднината на Шоутайм мина границата от 20 точки малко след паузата. Играта продължи кош за кош, но преди заключителната четвърт авансът на тима отново бе солиден – 62:40. Последната част бе най-равностойна, като ИУ дори я спечели, но без да може с нещо да промени крайния изход на срещата.

Най-резултатен за победителите бе Красимир Димитров с 31 точки. Берк Мехмед вкара 20, с 10 е Никола Николов.

За ИУ Цветан Савов се отчете с 14 точки, 11 добави Димитър Илиев.