9.9 C
петък, май 3, 2024
НачалоБългарияЧерноморец си гарантира първото място в редовния сезон в НБЛ (видео)

Черноморец си гарантира първото място в редовния сезон в НБЛ (видео)

Бургазлии подчиниха ЦСКА за шест поред в родния елит

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Черноморец записа шести пореден успех в НБЛ, с което си гарантира и първото място в редовния сезон. Отборът на Васил Евтимов се наложи над ЦСКА с 94:78 като гост в среща от 30 кръг в родния елит.

И ОЩЕ: Бургазлии са първи в класирането с баланс от 25-5, докато столичани имат 14 победи и 16 загуби на петото място.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от SESAME NBL Bulgaria (@nbl_bulgaria)

НАЙ-ДОБРИ: Тони Троша отбеляза 22 точки за Черноморец. Травис Макконико бе близо до дабъл-дабъл – 16 и 9 асистенции. Христо Захариев се отчете с 15 точки, 7 борби и 7 асистенции.

За ЦСКА днес най-резултатен бе Георги Боянов с 18 точки, 9 борби и 6 асистенции. С по 12 финишираха Александър Радукич и Дамян Минков, като последният овладя и 6 борби.

КЛЮЧЪТ: Бургазлии не дадоха нито една част на съперника, като през второто полувреме навъртяха общо 49 точки срещу 38 за ЦСКА. Освен това, вицешампионите се възползваха и от 19-те грешки на „червените“, от които реализираха 32 точки. В добавка, гостите направиха и 33 асистенции срещу 25 за селекцията на Росен Барчовски.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 19 април Черноморец ще бъде домакин на Балкан, докато същия ден ЦСКА ще има визита на Спартак Плевен.