понеделник, май 6, 2024
НачалоБългарияЧавдар Троян, Шумен-2 и Хебър спечелиха дербитата в ББЛ А група

Чавдар Троян, Шумен-2 и Хебър спечелиха дербитата в ББЛ А група

Общо 10 мача се изиграха в регионите Център, Изток и Запад

Общо 10 мача от ББЛ А група се изиграха в регионите Център, Изток и Запад в неделния ден, а дербитата в тях бяха спечелени от Чавдар Троян, Шумен-2 и Хебър.

След като записаха по четири поредни победи в регион Център, Чавдар Троян и Бавни и яростни се изправиха един срещу друг в Габрово, за да определят и лидера във временното класиране. Двубоят бе много оспорван, като тимът на Лъчезар Диков спечели с 58:55. Срещата вървеше кош за кош почти до средата на втората четвърт, а на почивката отборът от Троян водеше с 32:27. След паузата се стигна до няколко обрата, като преди заключителната четвърт Чавдар отново имаше минимална преднина при 46:45. До края плевенският тим опита да стигне до пълен обрат, но съперникът му удържа водачеството си до последно.

За победителите Радослав Кочев завърши срещата с трипъл-дабъл – 17 точки, 17 борби и 10 отнети топки. Камен Пенчев вкара 15 точки, 12 има Цветослав Острев. Трима баскетболисти на Бавни и яростни направиха дабъл-дабъл – Максим Генов (16 точки и 10 борби), Венцислав Георгиев (15 точки и 18 борби) и Цветан Тодоров (10 точки и 10 борби).

В дербито на върха в регион Изток Шумен-2 нанесе първа загуба на ИУ, побеждавайки го на негов терен с 82:79, като по този начин остана единствен без загуба до момента. След няколко размени на водачеството през първата четвърт домакините поведоха с 21:19, а на почивката разликата в тяхна полза се запази, този път при 41:39. Шуменци направиха нов обрат след паузата и преди заключителната част водеха с 61:56. Авансът им достигна 14 точки в оставащото време и въпреки че ИУ го заличи и за кратко дори поведе, успяха да измъкнат успеха в края.

Константин Паисиев бе над всички за победителите с 22 точки и 10 борби. Симеон Георгиев също бе близо до дабъл-дабъл – 19 и 9 борби, Виктор Серафимов вкара 13 точки, с 12 е Пламен Русков, а 10 добави Аристидис Папатеодору. За ИУ Цветан Савов и Николай Маринов отбелязаха по 19 точки, с 10 е Петър Христов.

На Запад Фаб Файв също претърпя първо поражение за сезона, като отстъпи на Хебър с 53:64 в среща, изиграна в зала „Сейнт Джордж“ в София. След сравнително равностойно начало, столичният тим взе леко предимство и след първата четвърт водеше с 14:8. Преднината му достигна 12 точки през втория период, а на почивката бе напред с 30:25. Натискът на гостите се засили и преди заключителната четвърт пасивът им вече бе едва точка. Малко след началото на последната част те стигнаха до пълен обрат и след много силни финални минути спечелиха убедително.

Веселин Веселинов бе най-резултатен за победителите с 18 точки, по 10 вкараха Станислав Славейков (9 борби) и Герасим Николов. За Фаб Файв Георги Кръстев се отчете с 13 точки и 10 борби, а Камен Атанасов отбеляза 11 точки.