петък, май 3, 2024
НачалоНБАФиникс мина през продължение, но срази Денвър (видео)

Финикс мина през продължение, но срази Денвър (видео)

Първи успех за "слънцата" над този съперник в НБА през 2023/2024

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Финикс профука аванс от 22 точки, но все пак стигна до победа над Денвър със 117:107 след продължение като гост. Това бе първи успех за Сънс над този съперник в НБА през 2023/2024 и общо 36-ти за тях.

НАЙ-ДОБРИ: Кевин Дюрант реализира 35 точки за Финикс, допълнени от 8 борби и 5 асистенции. Грейсън Алън добави 28 и 5 борби. Брадли Бийл се разписа с 16 точки, 6 борби и 6 асистенции.

Джамал Мъри бе най-добър за Денвър с 28 точки, 7 борби и 9 асистенции. Никола Йокич се отчете с 25, 16 борби и 5 асистенции. Майкъл Портър Джуниър остана с 20 точки и 7 борби.

КЛЮЧЪТ: След като изоставаха с 55:77 в началото на третия период, Нъгетс се завърнаха в двубоя, за да го превърнат в трилър. Джамал Мъри изведе Денвър напред със 102:99, но Кевин Дюрант постави равенство на таблото за 102:102. В последната атака за редовното време Никола Йокич не успя да отбележи и срещата отиде в продължение. След като вкараха само 12 точки в четвъртия период, „слънцата“ реализираха 15 в допълнителните 5 минути, водени от Брадли Бийл и Кевин Дюрант, за да спечелят.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 8 март Финикс ще излезе срещу Торонто, докато Денвър ще играе срещу Бостън.