сряда, май 1, 2024
НачалоНБАФиладелфия се пребори с Далас (видео)

Филаделфия се пребори с Далас (видео)

Две поред за Сиксърс в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Филаделфия ликува за втори пореден и общо 43-ти път в НБА през 2021/2022. На свой терен Сиксърс се справиха със съпротивата на Далас със 111:101, което им донесе четвърти успех в последните седем мача в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: Джоел Ембийд реализира 32 точки за Филаделфия, като грабна и 8 борби. Джеймс Хардън добави 24, 7 борби и 12 асистенции. Тобайъс Харис се отчете с 14 точки.

Джейлън Брънсън бе най-резултатен за Далас с 24 точки. Лука Дончич бе близо до трипъл-дабъл – 17, 7 борби и 10 асистенции. Дуайт Пауъл остана с 14 точки.

КЛЮЧЪТ: Сиксърс започнаха последната четвърт с Джоел Ембийд на пейката, но това не им попречи да нанесат решителния удар в срещата. Джеймс Хардън бе в основата на серия от 15-0 в този период, извела домакините напред с 99:80 и оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Утре сутрин Филаделфия ще има за съперник Торонто, а 24 часа по-късно Далас ще се изправи срещу Шарлът.