5.6 C
петък, април 26, 2024
НачалоЕвропаФенербахче използва финален щурм в Санкт Петербург (видео)

Фенербахче използва финален щурм в Санкт Петербург (видео)

Селекцията на Игор Кокошков прекъсна серия от четири поредни загуби в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Фенербахче прекъсна серия от четири поредни загуби в Евролигата. Селекцията на Игор Кокошков надделя над Зенит със 73:65 като гост в мач от 12 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент.

НАЙ-ДОБРИ: Ян Весели финишира със 17 точки за “фенерите”. Данило Бартел добави 15 точки и 5 борби. Боби Диксън се разписа с 11 точки.

Кевин Пангос бе най-резултатен за Зенит с 16 точки. Уил Томас остана с 10 точки и 5 борби.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Боби Диксън даде тон на своите през последната четвърт, в която се отличи с няколко ключови тройки за 20:12. С това той донесе обрата на Фенербахче след равенство след 30 минути за 53:53.

И ОЩЕ: Турският гранд е с баланс от 5-7, което му отрежда 12-то място в класирането, докато руснаците са шести с 6 успеха и 3 поражения.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 10 декември Фенербахче ще гостува на АЛБА Берлин, докато Зенит ще спори с Реал Мадрид.