неделя, април 28, 2024
НачалоБългарияИУ е на финал в регион Изток на ББЛ А група

ИУ е на финал в регион Изток на ББЛ А група

ИУ се справи с Черно море Тича -2 след 2-0 в серията

ИУ се класира за финала в регион Изток на ББЛ А група. На свой терен тимът надви Черно море Тича -2 с 82:64 и с 2-0 затвори полуфиналната серия в своя полза. В спор за титлата в региона победителите днес ще се изправят срещу Шоутайм, като и двата тима ще участват и на националните финали през юни.

Домакините стартираха ударно мача и още след 10 минути игра се откъснаха с 28:13. През втория период играта бе много по-равностойна, като на почивката те бяха напред с 47:29. „Моряците“ свалиха изоставането си на 10 точки след паузата, но преди последната част съперникът отново имаше солиден аванс – 66:52. В оставащото време ИУ поддържаше дистанцията и спечели убедително.

Петър Христов бе най-резултатен за победителите с 26 точки, като овладя и 14 борби. Явор Цанев записа 20 и 16 борби.

За Черно море Тича -2 по 18 точки реализираха Харун Даруиш (10 борби) и Мартин Зафиров.