понеделник, май 6, 2024
НачалоБългарияУспехи за Фаб Файв, Шумен-2 и Хасково в ББЛ А група

Успехи за Фаб Файв, Шумен-2 и Хасково в ББЛ А група

Ето и всички резултати от мачове във втория ни ешелон

Фаб Файв записа драматична победа в единствения мач от регион Запад на ББЛ А група. В столичната зала „Триадица“ тимът надви Левски София 2022 с 90:87 след продължение.

Макар да изоставаше в началото на мача, Фаб Файв изигра силни финални минути на първата четвърт и след края й дръпна с 27:16. Разликата скочи до 15 през втория период, а на почивката тимът водеше с 51:42. Левски София 2022 обаче започна много добре след паузата и за кратко дори изравни, а преди последната част изоставаше с 2 точки. Играта продължи кош за кош, а минута и половина преди сирената обратът бе факт. Фаб Файв обаче успя да изравни в заключителните секунди и да прати мача в продължение, което започна при 82:82. Серия от 7-1 в негова полза даде начало на добавените минути, като тя бе достатъчна за крайния успех.

Мартин Горунов бе най-резултатен за победителите с 22 точки и 10 борби. Денис Петков вкара 15 точки, с 14 отчетоха Камен Атанасов (8 борби) и Георги Митровски (9 борби). За Левски София 2022 Асен Попов бе най-добър с 22 точки и 11 борби. По 15 добавиха Даниел Запрянов и Кристиян Георгиев.

В отложен мач от четвъртия кръг на регион Изток Шумен-2 остави Светкавица без успех от началото на сезона, побеждавайки го на негов терен със 78:74.

Отборът от Търговище започна по-добре срещата, но в края на първата четвърт вече бе в ролята на догонващ – 18:19. Авансът на гостите достигна 9 точки през втория период, но те допуснаха серия от 0-10 в последните малко повече от три минути на полувремето и на почивката Светкавица си върна водачеството – 43:41. Подобно и на началото на срещата, домакините водеха почти през цялата първа четвърт, но в края й допуснаха нов обрат – 63:67. 39 секунди преди края резултатът отново бе равен – 73:73, но ключова тройка на Никола Любенов даде отново аванс на Шумен-2 и тимът не изпусна водачеството си до последно.

Баръш Мустафа завърши с 22 точки и 9 борби за успеха. Трипъл-дабъл – 13, 16 борби и 10 асистенции оформи Константин Паисиев. Росен Иванов регистрира 11 точки и 8 борби. За Светкавица Димитър Янчев завърши с 27 точки и 8 борби, Сарухан Акифов остана с 20 точки.

В регион Юг Хасково спечели срещу Академик Пловдив-2 с 96:74 в зала „Иван Симеонов“, в Пазарджик.

Въпреки че и двата тима имаха само по една загуба преди този мач, на практика дерби нямаше, тъй като победителите водеха през цялото време. Още в първите минути на срещата Хасково дръпна с двуцифрена аванс и макар след първата четвърт от него да останаха 6 точки, на почивката тимът се откъсна с 45:32. Разликата скочи до 30, след паузата, но преди заключителната четвърт Академик намали до 62:74. В оставащото време обаче съперникът отново взе инициативата и спечели още по-убедително.

Ивайло Тонев даде тон на Хасково с 32 точки. Динко Христов го последва с 26. С 19 точки и 10 борби приключи Тихомир Желев. За съперника Йоанис Кикрилис се отчете с 20 точки. Махмут Давидов има 15 и 16 борби, а дабъл-дабъл записа и Кръстомир Михов – 13 точки и 13 борби.