сряда, април 24, 2024
НачалоНБААнтъни Дейвис прегази Бруклин (видео)

Антъни Дейвис прегази Бруклин (видео)

Лейкърс с победа №3 в НБА през 2022/2023

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Лос Анджелис Лейкърс стопираха негативна серия от пет поредни загуби в НБА. „Езерняците“ наложиха волята си над Бруклин със 116:103 у дома, за да запишат трети успех в лигата през сезона.

НАЙ-ДОБРИ: Антъни Дейвис се превърна в движещата сила на Лейкърс, след като наниза рекордните за себе си през 2022/2023 37 точки, като 21 от тях през второто полувреме. Бившият възпитаник на университета Кентъки овладя и 18 борби, включително 10 в нападение, с което изравни личния си рекорд в мач от редовния сезон в НБА.

От неговите колеги Лони Уокър се отчете с 25 точки. Остин Рийвс се разписа с 15.

Кевин Дюрант бе най-добър за Бруклин с 31 точки, 9 борби и 7 асистенции. Кам Томас вкара 15. Едмънд Съмнър остана с 13 точки.

КЛЮЧЪТ: Домакините водеха с 16 точки по-малко от 4 минути преди края на третата част, но Нетс не се отказаха и се доближиха до 87:91 след два успешни наказателни удара на Кевин Дюрант 8.27 мин. преди сирената. Лейкърс отговориха със серия от 15-2, дело на Лони Уокър и Антъни Дейвис, за да сложат точка на спора.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 15 ноември Бруклин ще играе срещу Сакраменто, докато четири дни по-късно Лейкърс ще имат мач срещу Детройт.