четвъртък, май 9, 2024
НачалоБългарияУспехи за Вихър Айтос, Шоутайм и Дунав Русе в ББЛ А група

Успехи за Вихър Айтос, Шоутайм и Дунав Русе в ББЛ А група

Ето и още резултати от мачовете този уикенд

Победи с големи разлики се получиха в повечето от неделните мачове, които се изиграха в три от регионите на ББЛ А група.

Вихър Айтос постигна четвърта поредна победа в регион Юг, след като се наложи над Пловдив Мамбас с 86:56 в зала „Сила“. Само няколко минути бяха необходими на баскетболистите на Дечо Коешинов да натрупат двуцифрена разлика, а след 10 минути игра водеха с 24:12. Темпото се запази и през втория период, като на почивката те дръпнаха с 44:23. Домакините отстъпваха сериозно в подкошието и след едва 7 отбелязани точки в третата част изоставаха с 30:72. Пловдив Мамбас все пак спечели последната четвърт, но на практика вече мачът се доиграваше.

Йордан Киров бе най-резултатен за победителите с 23 точки, от които 7 тройки. Стоян Петков оформи дабъл-дабъл – 16 и 10 борби. Константин Коев остана на крачка от трипъл-дабъл – 15 точки, 20 борби и 8 асистенции. За съперника Дилян Барбов реализира 17 точки, а Златомир Дончев приключи с 11 и 9 борби.

На Изток Шоутайм продължава без загуба, след като обърна Черно море Тича -2 с 86:71 в залата на Икономическия университет във Варна за десетата си поредна победа. Успехът не дойде никак лесно, тъй като почти през цялото първо полувреме „моряците“ имаха предимство. Те поведоха с 27:18 в края на първата част, а на почивката авансът им бе 7 – 38:31. Ключова обаче се оказа серията от 20-0, с която Шоутайм стартира второто полувреме и преди заключителната четвърт вече водеше с 56:49. Черно море Тича -2 се доближи само на 5 точки в началото на последната част, но повече не успя да намали.

Красимир Димитров бе най-добър за Шоутайм с 22 точки плюс 9 борби и 9 асистенции. Веселин Георгиев се отчете с 19. Александър Иванов отбеляза 12 точки. Дабъл-дабъл от 10 и 11 борби записа Ростислав Алексов. За съперника по 23 точки вкараха Любомир Керемедчиев (8 борби, 8 асистенции) и Мерд Адем.

Дунав Русе спечели единствения мач в регион Център, изигран днес. В зала „Никола Петров“ тимът победи домакина Локомотив Горна Оряховица с 96:58 и остава лидер във временното класиране. Баскетболистите на Руслан Русев започнаха много силно срещата и в края на първия период се откъснаха с 29:8. Те поддържаха разлика от около 20 точки през втората част, но на почивката съперникът им намали за 28:40. Резултатността се вдигна значително след паузата, но Дунав отново започна да увеличава аванса си и последната четвърт започна при 74:51 в негова полза. Локомотив отбеляза едва 7 точки в оставащото време и русенци направиха успеха си още по-изразителен.

Теодор Трифонов завърши с 29 точки и 12 борби за Дунав. До дабъл-дабъл достигна и  Стоян Ганев – 23 и 14 борби. Иван Живков се отчете с 14 точки. За Локомотив Фурууа Брендакс бе най-добър с 11 точки и 8 борби. С 10 точки и 7 борби остана Тони Прокопиев.