НачалоБългарияУспехи за Академик Пловдив -2 и Спортист Своге в ББЛ А група

Успехи за Академик Пловдив -2 и Спортист Своге в ББЛ А група

Двубоите бяха от региони Юг и Запад

Академик Пловдив -2 и Спортист Своге спечелиха мачовете си от ББЛ А група.

Академик Пловдив -2 записа десета победа от началото на сезона в регион Юг. В среща, изиграна в зала „Иван Симеонов“ в Пазарджик, тимът надви градския си съперник Локомотив Пловдив със 101:77.

Баскетболистите на Йордан Иванов поведоха с двуцифрена преднина още в началото, като след първата част бяха напред с 23:10, най-вече заради по-добрата си игра в подкошието. Вторият период стартира равностойно, но след силна серия в края на полувремето, на почивката те дръпнаха с 49:29. Резултатността продължи да бъде висока и след паузата. За третата четвърт Локомотив вкара почти колкото за цялото първо полувреме, но преди заключителната част отново изоставаше с 20, този път при 56:76. До края Академик -2 поддържаше солиден аванс и нямаше проблем да спечели убедително.

Йоанис Кикрилис завърши с 27 точки, 7 борби и 9 асистенции за Академик Пловдив -2. Кръстомир Михов добави 21, 10 борби и 7 асистенции. Петър Ралчев се отчете с 15 точки и 7 борби. За Локомотив Калоян Панчев бе над всички с 31 точки и 14 борби, Марио Юруков финишира с 12 точки.

На Запад Спортист Своге спечели четвърти пореден мач, побеждавайки Правец с 90:69 в столичната зала „Триадица“, най-вече след силна последна част.

Двубоят започна изключително оспорвано с няколко смени на водачеството. Никой обаче не успя да се откъсне в резултата и след 10 минути игра баскетболистите на Емил Горанов имаха минимален аванс – 21:20. Преднината им достигна 8 през втория период, но малко преди почивката Правец обърна за 46:44. След паузата играта продължи със серия от обрати, а преди последната част Спортист поведе с 64:60. Тимът обаче стартира заключителната четвърт с 15 безответни точки, след повече от четири минути без кош за водения от Иван Коцев тим, което и окончателно сложи точка на спора.

Най-резултатен за Спортист с 23 точки бе Борис Матраков (7 борби). Джими Хънт реализира 20. С 13 и 7 борби се разписа Симеон Ценов. За Правец, който бе без капитана си Тодор Колев, Ценко Наков се отчете с 24 точки и 7 борби. Данаил Христов добави 23. Павлин Ганчев записа 14 борби и 8 асистенции.