събота, април 27, 2024
НачалоБългари в чужбинаСтоилов и Менорка с нова победа в Испания

Стоилов и Менорка с нова победа в Испания

Центърът реализира 8 точки срещу Молет

Емил Стоилов и Менорка спечелиха за четвърти пореден път в Испания. Центърът и отборът му биха Молет с 97:78 като гости в мач от 24 кръг в лига LEB Plata.

Националът се включи от пейката за Менорка, като се задържа на терена 13 минути. В тях Емил Стоилов се отчете с 8 точки и 1 борба, като бе 3/4 при стрелбата си от средно разстояние и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите колеги Алекс Лесмес вкара 15 точки плюс 5 борби.

Хавиер Гарсия бе най-добър за Молет с 15 точки.

Менорка има в актива си 19 победи и 5 загуби, с което се нарежда на второ място в класирането на лига LEB Plata. На 1 април Емил Стоилов и компания ще излязат срещу Уеска.