20.8 C
НачалоНБАСтеф Къри с травма в рамото, Голдън Стейт падна от Индиана (видео)

Стеф Къри с травма в рамото, Голдън Стейт падна от Индиана (видео)

Шампионите в НБА загубиха от Пейсърс за първи път от 2017/2018

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Стеф Къри получи контузия, а Голдън Стейт допусна втора поредна загуба в НБА. Шампионите отстъпиха на Индиана със 119:125 като гости, което бе 13-тото им поражение при визити в лигата през 2022/2023.

И ОЩЕ: Лидерът на Уориърс получи травма в рамото в края на третата четвърт, докато си опитваше да спре Джейлън Смит. Стеф Къри игра 30 минути, в които се отчете с 38 точки, 7 борби и 7 асистенции. Треньорът на Голдън Стейт Стив Кър заяви, че състоянието на гарда не изглежда тревожно, но той ще премине преглед.

НАЙ-ДОБРИ: Джордан Пул допълни сметката на Голдън Стейт с 20 точки, 5 борби и 5 асистенции. Донте ДиВинченцо и ДжаМайкъл Грийн вкараха по 15, като първият овладя и 8 борби.

Тайрис Халибъртън бе най-добър за Индиана с 29 точки и 6 асистенции. Бенедикт Матурин го последва с 24 и 6 борби. Майлс Търнър остана с 21 точки.

КЛЮЧЪТ: В края на третия период домакините направиха серия от 10-0, с която излязоха напред, но Голдън Стейт не се отказваше. В последната четвърт Уориърс намалиха до 119:122, след като Донте ДиВинченцо бе точен зад дъгата 1.25 мин. преди края, но Индиана издържа, за да достигне до първа победа над този съперник от 2017/2018.