петък, април 26, 2024
НачалоБългарияСпортист надви Правец

Спортист надви Правец

Тимът от Своге записа пета поредна победа от началото на сезона в ББЛ А група

Спортист Своге записа пета поредна победа от началото на сезона в ББЛ А група. В среща от 6 кръг на регион Запад тимът надви Правец с 91:88 в столичната зала „Триадица“, въпреки че съперникът му вкара 17 тройки.

Баскетболистите на Емил Горанов започнаха по-добре мача, след което изпуснаха водачеството си, а след 10 минути игра резултатът отново бе равен – 21:21. Вторият период започна идентично, а след силни финални минути на полувремето Правец обърна за 52:48. След паузата играта бе много равностойна, като играчите на Иван Коцев имаха крехък аванс, а преди решителния период успяха да дръпнат със 75:67. Отборът от Своге обаче изигра много силна последна част, в която направи нов обрат и измъкна успеха.

С дабъл-дабъл за победителите завършиха Дамян Стоянов (19 точки и 10 борби) и Борис Матраков (18 точки и 11 борби). Симеон Ценов вкара 17 точки (4 тройки) плюс 7 борби. Герасим Николов реализира 13 точки. Иван Ценов финишира с 12.

За Правец над всички с 31 точки бе Николай Иванов. Данаил Христов отбеляза 20. С общо 19 точки остана Даниел Милчев.