петък, април 26, 2024
НачалоБългарияСпартак с 6 поред в НБЛ (видео)

Спартак с 6 поред в НБЛ (видео)

Плевенчани обърнаха Черно море Тича

КАКВО ПРЕДСТОИ: Спартак записа шеста поредна победа в НБЛ. На свой терен плевенчани се справиха с Черно море Тича с 82:78 в мач от 6 кръг в родния елит. Селекцията на Тодор Тодоров е без поражение през този сезон, докато варненци са с баланс от 3-3.

НАЙ-ДОБРИ: Николай Стоянов бе най-добър за Спартак с 29 точки, 7 борби и 5 асистенции. Мартин Маринов добави 14.

За Черно море Тича, които са с по-къса ротация, Тач Ънру вкара 23 точки. Лъчезар Тошков добави 20 и 5 борби. Аверил Угба оформи дабъл-дабъл – 11 точки и 18 борби.

РАЗВИТИЕТО: Двата отбора си размениха по няколко силни момента през първите 10 минути преди Тач Ънру да изведе гостите напред с 26:25. През втория период варненци показаха агресия и чрез Лъчезар Тошков, Михаил Молдов, Костадин Лазаров и Аверил Угба стигнаха до 43:34 в своя полза. Мартин Маринов, Николай Маринов, Станимир Маринов и Николай Стоянов все пак държаха домакините близо, като те намалиха до 40:43 на голямата почивка.

След паузата „моряците“ направиха серия от 7-0 за преднина от 10 точки, дело на Аверил Угба и Лъчезар Тошков, за 50:40 в своя полза. Николай Стоянов, Мартин Маринов, Ивко Ивков, Димитър Маринчешки и Николай Маринов дадоха енергия на Спартак за обрат и 64:61. През последната четвърт Ивко Ивков и Николай Стоянов изстреляха отбора си до +10 точки, но съперникът натисна и намали до 3 точки успешни акции на Тач Ънру и Лъчезар Тошков. Николай Стоянов и Барет Бенсън сложиха точка на спора с крайното 82:78.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 26 ноември Спартак Плевен ще гостува на Шумен, докато ден по-късно Черно море Тича ще излезе срещу Левски.