9.9 C
вторник, май 7, 2024
НачалоНационални отбориРуди Гобер облича екипа на Франция и за световното първенство

Руди Гобер облича екипа на Франция и за световното първенство

Европейският вицешампион ще бъде без Джоел Ембийд това лято

Франция ще може да разчита на една от звездите си Руди Гобер за световното първенство. Центърът сам потвърди новината с публикация в социалната мрежа Instagram с трофея от шампионата на планетата.

Баскетболистът на Минесота в НБА има общо пет медала от турнири на ФИБА в кариерата си. На последния (б.а. – Евробаскет 2022) Руди Гобер и Франция достигнаха до финала, където обаче отстъпиха на Испания със 76:88 и останаха със сребро.

Междувременно стана ясно още, че MVP в НБА от миналия сезон Джоел Ембийд няма да облече екипа на Франция тази година. Това потвърди селекционерът Венсан Коле.

Световното първенство ще бъде от 25 август до 10 септември в Индонезия, Япония и Филипините. Франция е в група H, заедно с отборите на Ливан, Канада и Латвия.