7.3 C
НачалоБългарияОспорвани мачове в трите региона на ББЛ А група

Оспорвани мачове в трите региона на ББЛ А група

Общо пет двубоя от втория ешелон при мъжете се изиграха в неделния ден

Общо пет мача в трите региона на ББЛ А група се изиграха в неделния ден, като в някои от тях победителят бе определен в последните минути.

В регион Център Вихър Айтос постигна първа победа за новия сезон, след като надви Локомотив Горна Оряховица със 75:72 във Велико Търново. Локомотив водеше през повечето време, включително и с 13 точки малко преди края на третата четвърт. През последната част обаче баскетболистите на Дечо Коешинов стигнаха до пълен обрат, а по-малко от две минути преди сирената резултатът отново бе равен 70:70. Ключова тройка на Стоил Аладжов изведе символичните гости напред, като до края те удържаха преднината си и спечелиха.

Страхотен мач за победителите изигра Стоян Милчев, който отбеляза 42 точки и овладя 11 борби. Стоил Аладжов се отчете с 12 точки и 8 борби. За Локомотив 26 точки вкара Тони Прокопиев. Светлозар Стойчев добави 19 точки, а с 13 и 11 борби е Пеньо Нацкин.

На Изток се изиграха три мача, като в най-интересния от тях Шумен-2 победи миналогодишния шампион в региона Шоутайм със 72:62 в залата на Икономическия университет във Варна. Домакините водеха почти през цялото първо полувреме, след което резултатът бе 40:31 в тяхна полза. Ключова обаче се оказа силната трета четвърт, в която гостите стигнаха до пълен обрат и не изпуснаха преднината си до последно. Решаващи бяха и 10-те тройки на шуменци срещу само 1 за съперника им.

Капитанът на първия отбор Виктор Серафимов бе най-резултатен за победителите с 18 точки. По 12 имат Теодор Димитров и Ростислав Тончев (7 борби). Пламен Русков добави 11 точки. Дабъл-дабъл за Шоутайм от 14 точки и 12 борби оформи Красимир Димитров, с 12 точки и 8 борби е Павел Георгиев.

В единствения двубой от регион Запад, който се изигра Фаб Файв се наложи над Правец с 52:49 в столичната зала „Сейнт Джордж“. Двата тима изпитваха доста трудности в нападение още през първото полувреме, което доведе и до по-ниска резултатност. Резонно нито един не успя да натрупа по-сериозна преднина, а на почивката гостите водеха с 26:24. Темпото се запази и след паузата, като Правец поддържаше аванс от няколко точки. Три минути преди края обаче столичният тим стигна до нов обрат и удържа преднината си до последно.

По 13 точки за победителите отбелязаха Павел Теофилов и Георги Кръстев (7 борби). Камен Атанасов вкара 12 точки, с 11 и 11 борби е Мартин Горунов. За съперника по 11 точки вкараха Тодор Колев и Павлин Ганчев (14 борби).