петък, април 26, 2024
НачалоБългари в чужбинаАлександра Петрова и Александрия не успяха в Румъния

Александра Петрова и Александрия не успяха в Румъния

Българката наниза 12 точки срещу Търгу Секуйеск

Александра Петрова и Александрия допуснаха първа загуба в първенството на Румъния през новия сезон. Българката и тимът й не успяха срещу Търгу Секуйеск след 52:57 като гости в мач от 2 кръг в шампионата на северната ни съседка.

187-сантиметровата баскетболистка започна в стартовите пет на Александрия, като постави името си най-добрите. Александра Петрова приключи с 12 точки и 4 борби за 34 минути на паркета. При стрелбата си тя бе 3/9 от средно разстояние, 1/2 от тройката и 3/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Михаела Бурчича се разписа с 14 точки и 7 борби.

Джаямони Колмън оформи дабъл-дабъл за Търгу Секуйеск – 17 точки и 11 борби.

Александрия има в актива си и 1 победа, което го поставя на четвърто място в класирането. На 16 октомври Александра Петрова и компания ще приемат Клуж.