12.9 C
неделя, май 5, 2024
НачалоНационални отбориНационалките до 16 г. със загуба на Балканиадата в Румъния

Националките до 16 г. със загуба на Балканиадата в Румъния

Нашите момичета отстъпиха в края на домакина

Националният отбор на България за момичета до 16 г. записа първа загуба на Балканиадата. Тимът ни отстъпи на домакина Румъния с 53:61 в оспорван двубой, решен в последните минути, в среща, играна в Търговище.

Двата отбора изиграха много равностойно първо полувреме, в което многократно си разменяха водачеството. Разликата обаче така и не надвиши 5 точки, а почивката дойде при минимален аванс за баскетболистките на Лъчезар Коцев – 33:32. Ситуацията не се промени и през третата четвърт, след която точката преднина този път бе за Румъния – 45:44. Играта продължи много оспорвано, но серия от 8:0 за домакините в заключителните минути им донесе успеха.

Катрина Бозова бе най-резултатна за България с 10 точки. С 8 и 8 борби се отчете Ивайла Бакалова.

След този двубой тимът ни е с баланс 1-1, а следващият му съперник ще стане ясен след изиграването и на останалите мачове от груповата фаза.