20.8 C
НачалоНационални отбориНационалките до 14 г. не успяха срещу Унгария на "Словения Бол"

Националките до 14 г. не успяха срещу Унгария на „Словения Бол“

Тимът ни с първа загуба на турнира

Националният отбор на България за момичета до 14 г. претърпя първа загуба на силния турнир „Словения Бол“. Тимът ни отстъпи на Унгария със 72:79 във втория си мач от група B.

Баскетболистките на Лилия Георгиева и Теодора Петрова поведоха с 18:13 след 10 минути игра, но допуснаха спад след това и на почивката вече изоставаха с 32:43. Именно втората част се оказа и решаваща, тъй като до края момичетата ни показаха характер и 36 секунди преди края дори се доближиха само на 2 точки, но до нов обрат не се стигна.

Катрина Бозова бе най-резултатна за България със 17 точки. 13 добави Деяна Станиславова. С 12 точки се отчете Фатме Кичукова.

Последният двубой за отбора ни в груповата фаза е в петък (11 август) срещу Израел.