НачалоНационални отбориМладежите спечелиха срещу Австрия

Младежите спечелиха срещу Австрия

20-годишните национали с втора победа в проверките

Националният ни отбор за младежи записа втора победа в контролите си от подготовката преди европейското първенство. Отборът на Васил Христов се наложи над Австрия със 75:64 в проверка, която се проведе в „Арена Ботевград“.

Гостите започнаха по-добре мача и след десет минути игра поведоха с 21:12, но на почивката баскетболистите на Васил Христов намалиха за 33:36.

След паузата играта продължи много равностойно, като преди решителната четвърт Австрия бе напред с 54:50. Българите обаче отвърнаха със серия от 14:3 и спечелиха.

Изиграхме по-добро второ полувреме. Направихме силна последна част, която спечелихме с 25:10 и спечелихме“, коментира мача селекционерът на тима ни Васил Христов.

Утре и в петък тимът ни ще изиграе две контроли срещу Грузия.