20.2 C
НачалоНБАМемфис срази Ню Орлиънс след драма с продължение (видео)

Мемфис срази Ню Орлиънс след драма с продължение (видео)

4 поред за Гризлис в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Мемфис и Ню Орлиънс предложиха драма с продължение на феновете в „Смути Кинг Сентър“. След финалната сирена победата отиде в актива на Гризлис, които оформиха крайното 116:115 в своя полза. Това бе четвърти пореден успех за „гризлитата“ в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: Джа Морант финишира с 31 точки и 7 асистенции за Мемфис. Дезмънд Бейн добави 27, 5 борби и 7 асистенции. Джерън Джаксън Джуниър оформи дабъл-дабъл – 19 точки и 10 борби.

Брандън Инграм бе най-резултатен за Ню Орлиънс с 24 точки, 6 борби и 7 асистенции. Зайън Уилямсън го последва с 23 и 11 борби. Йонас Валанчиунас остана със 17 точки и 13 борби.

КЛЮЧЪТ: Двата тима не излъчиха победител в редовното време, което приключи с равенство за 103:103 след успешен наказателен удар на Джерън Джаксън Джуниър. В допълнителните 5 минути надлъгването продължи преди Джерън Джаксън Джуниър и Джа Морант да изведат Гризлис напред със 115:109. Брандън Инграм и Си Джей Маккалъм отбелязаха за 115:116, а преди това Дезмънд Бейн бе точен веднъж от фаул линията.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 29 декември Мемфис ще гостува на Денвър, докато Ню Орлиънс ще приеме Юта.