10.9 C
НачалоБългарияСпартак показа характер и обърна Левски в Плевен (видео)

Спартак показа характер и обърна Левски в Плевен (видео)

Божидар Аврамов се превърна в герой за тима на Тодор Тодоров с кош 5 секунди преди сирената

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Спартак спечели едно от дербитата на кръга в НБЛ. Пред своята публика тимът на Тодор Тодоров повали Левски с 84:82 в един от най-интересните мачове в шампионата през сезона. Плевенчани вече имат баланс от 3-4 и заемат шесто място в класирането, докато столичани са втори с 6 победи и 2 загуби.

НАЙ-ДОБРИ: Николай Стоянов даде тон на Спартак Плевен с 20 точки. Коча Йовович добави 13. Николай Маринов се разписа с 12 точки и 5 асистенции. Ивко Ивков и Симеон Илиев вкараха съответно по 11 и 10 точки.

Марио Литъл бе най-добър за Левски с 22 точки и 5 борби. Ивица Радич оформи дабъл-дабъл – 20 и 14 борби. Цветомир Чернокожев и Илайджа Митро-Лонг останаха съответно с по 14 и 12 точки, като първият овладя и 7 борби.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ: След няколко смени на водачеството в началото Спартак излезе напред с 12:6 чрез Николай Стоянов и Божидар Аврамов. Марио Литъл и Цветомир Чернокожев фиксираха равенство за 12:12. Николай Стоянов и Николай Маринов дадоха нов аванс на своя тим за 19:16. Ивица Радич и Асен Великов намалиха до 21:22. Коча Йовович постави на таблото 24:21 след 10 минути. През втория период плевенчани дръпнаха с 8 точки, но Цветомир Чернокожев и Ивица Радич доближиха шампионите за 28:29. Последваха няколко равенства преди тройка на Николай Маринов да раздели двата отбора на почивката за 45:42.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: Надлъгването продължи и след паузата преди Ивица Радич да постави Левски напред за 56:52. Две тройки на Коча Йовович върнаха устрема Спартак за 60:58. Марио Литъл отвърна с няколко успешни акции за 66:62 за „сините“. През последната четвърт Николай Михайлов и Марио Литъл направиха +9 точки за гостите. Николай Маринов и Димитър Маринчешки оставиха живи надеждите на плевенчани след 74:77. Илайджа Митро-Лонг даде глътка въздух на Левски за 81:76. Ивко Ивков намали до 80:81, а Ивица Радич вкара веднъж от фаул линията за 82:80. Ивко Ивков фиксира равенство за 82:82, а драмата бе пълна. Божидар Аврамов не трепна за 84:82 в полза на домакините 5 секунди преди сирената и това бе всичко.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 18 декември Левски ще приеме Берое, а два дни по-късно Спартак ще гостува на Ямбол.