събота, април 27, 2024
НачалоНБАМаями отвърна на удара за 1-1 във финалите в НБА (видео)

Маями отвърна на удара за 1-1 във финалите в НБА (видео)

Първо поражение за Денвър у дома от 30 март насам

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Маями постигна първа победа във финалите на НБА през 2022/2023. „Горещите“ се справиха с Денвър със 111:108 като гости и стигнаха до равенство за 1-1 в битката за титлата в най-силното първенство в света.

НАЙ-ДОБРИ: Гейб Винсент отбеляза 23 точки за Маями. По 21 добавиха Джими Бътлър (9 асистенции) и Бам Адебайо (9 борби). Макс Струс финишира с 14 точки.

Никола Йокич бе над всички за Денвър с 41 точки и 11 борби, като бе 16/28 при стрелбата си от игра. Джамал Мъри оформи дабъл-дабъл – 18 и 10 асистенции. Арън Гордън остана с 12 точки и 7 борби.

КЛЮЧЪТ: Гостите нанесоха своя удар в началото на последната четвърт, в която направиха серия от 17-5 в първите 3.17 мин. от нея след изоставане от 15 точки и 6 минути преди края водеха с 98:91. Домакините обаче не се предадоха и сведоха пасива си до 3 точки във финалните 60 секунди, а в края Джамал Мъри не успя да отбележи зад дъгата и победата отиде в актива на Хийт.

И ОЩЕ: Нъгетс допуснаха първо поражение у дома от 30 март насам и първо в 10 мача от плейофите в лигата през този сезон.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Серията се мести за два мача в Маями. Следващият двубой между Хийт и Денвър ще бъде на 8 юни.