11.2 C
неделя, април 28, 2024
НачалоБългарияЛокомотив Пловдив, Спортист Своге и Енигма Фойерверк с победи в ББЛ А...

Локомотив Пловдив, Спортист Своге и Енигма Фойерверк с победи в ББЛ А група

Няколко мача се изиграха от регионите Юг и Запад

Локомотив Пловдив, Спортист Своге и Енигма Фойерверк спечелиха мачовете си от регионите Юг и Запад на ББЛ А група, които се изиграха в четвъртък вечер.

Локомотив Пловдив записа трета победа от началото на сезона в регион Юг. В дербито на дъното на класирането тимът надви 3.6.9 Баскетболен клуб със 75:71 в оспорван и интересен мач в зала „Иван Симеонов“, в Пазарджик.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, без обаче никой да успее да поведе с повече от 6 точки, а на почивката Локомотив имаше минимален аванс при 40:39. Играта продължи да бъде много оспорвана и след паузата, а след поредица от смени на водачеството, преди последната част 3.6.9 поведе с 58:56. Символичните домакини обаче направиха силна серия в началото на решителния период и отново излязоха напред, като този път удържаха преднината си до последно.

Теодорос Зиякас бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Богомил Дичев се отчете със 17 точки и 12 борби, а Аврам Андреев добави 12 точки. За съперника Роберт Радев бе над всички с 29 точки и 9 борби, Иван Насков вкара 15 точки, а с 11 борби остана Асен Попов.

На Запад Спортист Своге постигна успех срещу Левски София 2022, побеждавайки го с 83:67 в столичната зала „Триадица“.

Цялото първо полувреме премина в смени на водачеството, а на почивката резултатът отново бе равен – 40:40. Ключова се оказа силната трета част, която баскетболистите на Емил Горанов спечелиха с 27:8 и до края не изпуснаха двуцифрената си преднина.

Борис Матраков завърши с 20 точки и 9 борби за Спортист Своге. По 17 реализираха Дамян Стоянов и Петър Загоров, а по 11 точки добавиха Иван Павлов и Иван Ценов (9 борби). За столичния тим с 14 точки и 7 борби приключи Боби Петров. Мартин Димитров се разписа с 13 точки, а с 11 остана Даниел Запрянов.

Енигма Фойерверк надви Политехника с 87:79, като успехът бе втори срещу този съперник в рамките на седмица след този в турнира за Купата на ББЛ.

Двубоят бе равностоен в началото, като след 10 минути игра баскетболистите на Ивайло Константинов поведоха с 22:19. Многократните смени на водачеството продължиха и през втория период, а на почивката равенството бе възстановено – 48:48. Политехника излезе напред с 8 точки след паузата – най-голямата разлика до момента, но след силен финал на частта Енигма обърна за 76:71. В оставащото време резултатността спадна значително, но тимът на Кирил Райков удържа водачеството си до последно.

Дабъл-дабъл за Енигма – 20 точки и 10 борби оформи Иво Славчев. Христо Николов регистрира 15 точки и 8 асистенции. Любомир Орешаров отбеляза 14 точки. С 13 се отчете Даниел Лозанов. 11 и 7 борби остави срещу името си Любен Пасков. За Политехника Омар Ел-Аюби бе най-добър с 19 точки и 7 борби. С 14 и 7 борби финишира Стефан Георгиев. Ивайло Константинов остана с 13 точки и 8 асистенции.