неделя, април 28, 2024
НачалоНБАЛейкърс стопираха пропадането и биха Оклахома (видео)

Лейкърс стопираха пропадането и биха Оклахома (видео)

Леброн Джеймс наниза 40 точки за "езерняците"

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Лос Анджелис Лейкърс прекратиха серията си от четири поредни загуби в НБА. „Езерняците“ се справиха с Оклахома със 129:120 като гости и вече имат баланс от 16-14 в лигата през 2023/2024.

НАЙ-ДОБРИ: Леброн Джеймс отбеляза рекордните за себе си през сезона 40 точки за Лейкърс, като бе безгрешен от тройката – 5/5, както и от фаул линията – 9/9. Антъни Дейвис добави 26, 11 борби и 7 асистенции. Руи Хачимура се включи от пейката с 21 точки и 6 борби.

Шай Гилджъс-Александър бе най-добър за Оклахома с 34 точки, 5 борби и 7 асистенции. Джейлън Уилямс се отчете с 28 точки и 6 борби. Чет Холмгрен остана с 19 точки и 10 борби.

КЛЮЧЪТ: Домакините се вдигнаха и сведоха пасив от 26 точки до 8 точки в средата на последната четвърт. Леброн Джеймс обаче взе нещата в свои ръце и наниза 11 точки във финалните 4.29 минути, с което изведе тима от Ей Ел до успеха.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Навръх Коледа Лейкърс ще бъдат домакини на Бостън, докато на 27 декември Оклахома ще играе срещу Минесота.