11.2 C
НачалоБългари в чужбинаКостадинов и Аликанте без проблеми в българския дуел в Испания

Костадинов и Аликанте без проблеми в българския дуел в Испания

Контузия в глезена на Симеон Лепичев

Константин Костадинов и Аликанте спечелиха българския дуел в Испания. Крилото и съотборниците му надиграха Мелила на Симеон Лепичев с 90:66 у дома в мач от 21 кръг в лига LEB Oro.

Константин Костадинов бе сред най-добрите за Аликанте, като се отчете с 10 точки, 3 борби и 1 асистенция за 19 минути на паркета. При стрелбата си националът бе 4/5 от средно разстояние и 2/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Симеон Лепичев игра само 2 минути за Мелила и напусна игра заради контузия в глезена.

Аликанте е с баланс от 14-7 и се намира на четвърто място в класирането на лига LEB Oro. Мелила е с 8 победи и 13 поражения, с което се нарежда на 10-та позиция.

Константин Костадинов и Симеон Лепичев предстои да се присъединят към националния отбор, който ще се подготвя за еврокваликациите следващата седмица. „Лъвовете“ ще играят срещу Швеция на 22-ри като гости, а на 25-ти ще приемат Германия в „Арена Ботевград“.