петък, април 26, 2024
НачалоБългарияЗлатен дубъл за Берое при жените през този сезон (видео)

Златен дубъл за Берое при жените през този сезон (видео)

Тройка на Виолина Кочева в края донесе на старозагорки титлата при дамите

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое е шампион в женската А група за 2021/2022. Отборът на Таня Гатева надви Монтана 2003 с 63:60 като гост в драматичен последен двубой от финалната серия, приключила с 3-0 победи за „зелените“.

И ОЩЕ: Това е шампионска титла №4 за Берое в женския елит след тези през 1990 г., 1992 г и през миналия сезон. Трофеят е втори за отбора от Стара Загора през настоящия след завоюваната Купа на България през февруари.

НАЙ-ДОБРИ: Теодора Динева завърши с 19 точки за Берое. Виолина Кочева и Ребека Тобин добавиха по 11, като втората грабна и 13 борби за дабъл-дабъл.

Марая Кинг бе най-добра за Монтана 2003 с 20 точки и 6 борби. Димана Георгиева също стигна до двойните показатели – 12 и 15 борби. Христина Иванова остана с 10 точки и 5 борби.

КЛЮЧЪТ: Старозагорки бяха по-съсредоточени в началото и взеха аванс от 8 точки след 10 минути игра за 19:11 чрез Цветомира Шаренкапова, Саманта Лоджик и Ребека Тобин. Берое държеше лидерството до последната четвърт, в която домакините се двигнаха на финален щурм и след успешни акции на Виктория Стойчева, Христина Иванова и Марая Кинг стигнаха до равенство за 60:60 21 секунди преди сирената. В последната атака в срещата Виолина Кочева донесе успеха на старозагорки с тройка за крайното 63:60.