14 C
НачалоБългари в чужбинаДий Бост на крачка от трипъл-дабъл в Турция (видео)

Дий Бост на крачка от трипъл-дабъл в Турция (видео)

Усилията на гарда обаче не стигнаха на Галатасарай срещу Бахчешехир

Дий Бост и Галатасарай не успяха да добавят още една победа на сметката си в Турция. Гардът и колегите му загубиха от Бахчешехир с 88:94 като гости в мач от 19 кръг в елита на южната ни съседка.

Американецът с български паспорт се представи силно за Галатасарай и бе близо до трипъл-дабъл – 19 точки, 8 борби и 11 асистенции плюс 5 откраднати топки за 39 минути на паркета като титиляр. При стрелбата си Дий Бост бе 1/2 от средно разстояние, 4/11 зад дъгата и 5/5 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите колеги Дейвид Кравиш финишира с 12 точки, 3 борби и 2 асистенции за 24 минути в игра.

Най-добър за Галатасарай бе Мело Тримбъл с 26 точки.

По 17 точки за Бахчешехир вкараха Джамар Смит и Самуел Декър.

Галатасарай е с баланс от 12-7 и заема трето място в класирането на турския шампионат. На 6 февруари Дий Бост и компания ще спорят с Анадолу Ефес.