събота, април 27, 2024
НачалоБългари в чужбинаДий Бост и Галатасарай не се дадоха на Газиантеп в Турция

Дий Бост и Галатасарай не се дадоха на Газиантеп в Турция

Гардът вкара 12 точки за победата на своя тим

Галатасарай на Дий Бост и Дейвид Кравиш постигна победа в Турция. Отборът на двамата национали се справи със съпротивата на Газиантеп със 75:74 у дома в мач от 22 кръг в шампионата на южната ни съседка.

Дий Бост и този път бе сред най-резултатните за Галатасарай. На сметката си американецът с български паспорт остави 12 точки, 5 борби и 7 асистенции за 34 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си гардът бе 3/11 зад дъгата и 3/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Дейвид Кравиш не взе участие в срещата за Галатасарай.

От техните колеги Маурис Ндур бе много полезен за Газиантеп с 16 точки и 11 борби.

Куентин Питърсън бе най-добър за Газиантеп с 22 точки и 8 борби.

Галатасарай е с баланс от 13-9 и заема четвърто място в класирането на турския елит. На 13 март Дий Бост, Дейвид Кравиш и тимът им ще имат за съперник Яловаспор.