13.3 C
събота, май 4, 2024
НачалоЕвропаДий Бост допринесе за първи успех на Галатасарай в Топ 16 в...

Дий Бост допринесе за първи успех на Галатасарай в Топ 16 в Шампионската лига (видео)

Гардът вкара 14 точки срещу Апоел Холон

Дий Бост, Дейвид Кравиш и Галатасарай постигнаха първа победа във втория етап на Шампионската лига. Отборът на двамата национали надви израелския Апоел Холон със 74:71 у дома в мач от група I на Топ 16 в турнира.

Дий Бост бе сред най-добрите за Галатасарай и се отчете с 14 точки, 5 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка за 37 минути на паркета като титуляр. Пре стрелбата си гардът бе 1/1 от средно разстояние и 4/11 от тройката.

Дейвид Кравиш игра 27 минути за своя тим и се разписа с 6 точки, 7 борби, 1 асистенция, 3 откраднати топки и чадър.

Над всички за победителите бе Кери Блейкшиър с 24 точки.

Микел Кайсър бе най-резултатен за Апоел Холон с 16 точки и 5 борби. Рафаел Менко остана с 15.

Галатасарай има в актива си и 2 загуби, като заема последно място в класирането на своята група. На 14 март тимът на Дий Бост и Дейвид Кравиш ще гостува на Лудвигсбург.