събота, април 20, 2024
НачалоЕвропаЯн Весели се развихри в Санкт Петербург (видео)

Ян Весели се развихри в Санкт Петербург (видео)

Фенербахче с поредни победи в Евролигата за първи път през сезона

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Фенербахче регистрира поредни успехи в Евролигата за първи път през този сезон. Отборът на Саша Джорджевич надви Зенит с 86:80 като гост в мач от 14 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент. Турският гранд е с баланс от 5-9 и заема 15-то място в класирането, докато руснаците са седми с 8 победи и 6 загуби.

НАЙ-ДОБРИ: Ян Весели вкара 22 от рекордните за себе си 32 точки за Фенербахче през първото полувреме. Към тях центърът добави 5 борби за 33 минути, след като бе 9/11 от средно разстояние, 2/3 зад дъгата и 8/9 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От съотборниците му Нандо Де Коло се разписа с 18 точки и 8 асистенции. ДеШоун Пиер се отчете с 13 точки.

Джордан Лойд бе най-резултатен за Зенит с 19 точки. Миндаугас Кузминскас остана със 17.

КЛЮЧЪТ: В средата на последната четвърт домакините излязоха напред със 72:71 след тройка на Миндаугас Кузминскас. Гостите отговориха чрез Нандо Де Коло и ДеШоун Пиер за 77:72 в своя полза. Джордан Лойд бе точен за 74:77, но Ян Весели и ДеШоун Пиер сложиха точка на спора, оформяйки крайното 86:80.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 14 декември Фенербахче ще приеме Макаби Тел Авив, а ден по-късно Зенит ще гостува на АСВЕЛ.