сряда, май 8, 2024
НачалоНБАДжоел Ембийд се контузи при победа на Филаделфия (видео)

Джоел Ембийд се контузи при победа на Филаделфия (видео)

Сиксърс се справиха с Вашингтон

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Джоел Ембийд се завърна в игра след едноседмична пауза, заради здравните протоколи в НБА, които му попречиха да участва в Мача на звездите. Центърът обаче получи контузия при победата на Филаделфия над Вашингтон със 127:101 като гост.

И ОЩЕ: В средата на третата четвърт след забивка Джоел Ембийд се приземи лошо, като усука коляното си и падна на паркета. Той остана да лежи няколко минути, изпитвайки болка, но в крайна сметка успя да се изправи сам и напусна паркета накуцвайки. Предстои 26-годишният камерунец да премине обстоен медицински преглед.

НАЙ-ДОБРИ: Джоел Ембийд се отчете с 23 точки и 7 борби за Филаделфия. Шейк Милтън и Фуркан Коркмаз добавиха по 18. Тобайъс Харис приключи с 14 точки и 8 борби. Все още извън заради терена заради здравните протоколи е Бен Симънс.

Ръсел Уестбрук бе най-резултатен за Вашингтон с 25 точки, 5 борби и 8 асистенции. Брадли Бийл остана с 19.