четвъртък, май 2, 2024
НачалоНБАДжоел Ембийд се завърна с трипъл-дабъл за Филаделфия (видео)

Джоел Ембийд се завърна с трипъл-дабъл за Филаделфия (видео)

Сиксърс наложиха волята си над Чикаго

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Филаделфия триумфира за трети път в последните си четири мача в НБА. На свой терен Сиксърс се наложиха над Чикаго със 110:97 и вече имат баланс от 23-10 на третото място в класирането на Източната конференция.

НАЙ-ДОБРИ: Джоел Ембийд се завърна в игра след контузия и достигна до седмия си трипъл-дабъл в кариерата, оставяйки на сметката на Филаделфия 31 точки, 15 борби и 10 асистенции. Центърът стори това за 31 минути в игра.

От неговите колеги Тайрис Макси реализира 21 плюс 5 асистенции. Тобайъс Харис се отчете с 20 и 8 борби.

ДеМар ДеРоузън бе най-резултатен за Чикаго с 16 точки. Ейо Досунму го последва с 15. Коби Уайт остана с 14 точки.

КЛЮЧЪТ: Сиксърс се сдобиха с комфортна преднина още в края на първата част, спечелвайки я с 43:18 и възползвайки се от пропуските на съперника от далечна дистанция (0/10). Джоел Ембийд навъртя 22 точки до почивката, а авансът на домакините стигна до 31 точки след 73:42. До финалната сирена Сиксърс не изпуснаха контрола.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 6 януари Филаделфия ще бъде домакин на Чикаго, докато утре сутрин Чикаго ще има визита на Ню Йорк.