вторник, май 7, 2024
НачалоНБАДжеймс Хардън даде искрата на Филаделфия за 2-2 в серията с Бостън...

Джеймс Хардън даде искрата на Филаделфия за 2-2 в серията с Бостън (видео)

Гардът с 42 точки в мач №4 и ключови стрелби

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Филаделфия и Бостън предложиха трилър с продължение в мач №4 от полуфиналната плейофна серия в Източната конференция на НБА. В него Сиксърс трумфираха със 116:115 у дома, с което стигнаха до равенство в дуела – 2-2 победи.

НАЙ-ДОБРИ: Джеймс Хардън изнесе още един силен двубой за Филаделфия в тази серия, приключвайки с 42 точки след 16/23 в стрелбата от игра, допълнени от 8 борби и 9 асистенции.

От неговите колеги Джоел Ембийд регистрира 34 точки и 13 борби. Тайрис Макси се отчете с 14 и 8 борби.

Джейсън Тейтъм бе най-добър за Бостън с 24 точки, 18 борби и 6 асистенции. Джейлън Браун добави 23 и 5 асистенции. Маркъс Смарт остана с 21 точки и 7 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Селтикс изоставаха с 15 точки в края на третата четвърт, но това не ги сломи. В четвъртия период, воден от Джейсън Тейтъм, Маркъс Смарт и Джейлън Браун, Бостън стигна до обрат за 105:100. Джейсън Хардън и Пи Джей Тъкър бяха точни за равенство – 105:105, но два успешни наказателни удара на Маркъс Смарт дадоха ново предимство на „келтите“. Джеймс Хардън обаче вкара за 107:107 и прати мача в продължение.

В допълнителните 5 минути Маркъс Смарт не сбърка за 112:109 в полза на Бостън, но от другата страна 4 поредни точки на Джоел Ембийд върнаха Филаделфия на лидерска позиция за 113:112. Тройка на Джейсън Тейтъм даде нов шанс на гостите след 115:113, но Джеймс Хардън оформи крайния резултат с далечен снаряд, фиксирал 116:115.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Играе се до четири успеха от седем срещи. Петият двубой между Бостън и Филаделфия ще бъде на 10 май.